Zespół electro.technology w ostatnim tygodniu zajął się skuterem dostawczym D2D Donk żeby spełnić życzenia i sugestie firmy prowadzącej duży hotel z otaczającym parkiem.

Na powstanie skutera Amperi D2D duży wpływ miał wywiad z właścicielami hoteli i zebrane informacje z innych firm, które potrzebują transportu na terenie własnego obiektu.

Potrzebny był pojazd lekki, wystarczający do przewożenia do 60 kg ładunku – zgrzewek z napojami, prowiantu na grill … Jednocześnie pojazd powinien poradzić sobie z lekkim terenem – trawniki, scieżki leśne i podobne.  

 

Amperi D2D Donk podwozie tyl - Czy trzy koła są lepsze niż dwa?

Ważną i unikalną cechą skutera D2D Donk jest jego układ jezdny. Donk ma z tyłu dwa koła ale zachowuje się jak motocykl – przechyla się na zakrętach. Zawieszenie Amperi Donk jest bardzo proste w budowie – nie tylko wpływa to na niezawodność ale też zmniejsza masę pojazdu. 

Jako że standardowa wersja skutera nie miała wystarczającej dzielności terenowej i była przeznaczona do dostaw w mieście na drogach asfaltowych zespół electro.technology wprowadził szereg zmian.

 

0
ilość zmodyfikowanych elementów

Przede wszystkim zwiększyliśmy dostępną moc o 50% – skuter stał się bardziej dynamiczny i mimo że z Amperi Range przegrywa wyścig spod świateł to nie jest żadnym zawalidrogą. 

Następny krok to wymiana kół 8″ na 10″ z opcją użycia opon terenowych.

Na zwiększenie mocy pozwolił nowy kontroler skutera – oprócz elektronicznego układu różnicowego pozwolił też na efektywniejsze zarządzanie energią.

Wraz ze wzrostem osiągów powstała też potrzeba udoskonalenia hamulców – nowy system tarczowy na przednim kole znakomicie się sprawdza nawet przy gwałtownym hamowaniu.

Tylna część nadwozia Amperi D2D Donk pozwala na wiele opcji zabudowy. Od standardowego kufra termoizolacyjnego, przez skrzynię ładunkową do maszyny do kawy. 

Nawet jeśli tył nadwozia jest zajęty duży kosz z przodu i płaska podłoga pozwalają na bezpieczne umieszczenie dodatkowego ładunku.

Podłoga Donka kryje dwie niezależne baterie. 

Zbliżając się do optymalnego wykorzystania dostępnej energii nie zapomnieliśmy o minimalnych kosztach użytkowania. W zależności od taryfy dostawcy energii elektrycznej Amperi D2D Donk przejeżdża 100 km za cenę poniżej dwóch złotych. Porównywalny parametrami skuter napędzany silnikiem benzynowym potrzebuje ponad trzech litrów benzyny – koszt 12+ zł (w momencie przygotowywania tego materiału). 

0
kilometrów za 2 zł

IWspólną cechą skuterów Amperi są długie interwały serwisowe dzięki prostej konstrukcji z bezpośrednim napędem. Elektryczny silnik bezszczotkowy jest częścią tylnego koła (lub kół – w przypadku D2D Donk) co pozwala na przeniesienie napędu bez pasa napędowego, łańcucha, wariatora i innych mechanizmów skrzyni biegów. 

Dla użytkownika oznacza to znakomitą niezawodność – po prostu nie ma elementów, które mogłyby się uszkodzić

D2D Donk należy do kategorii L1e czyli w świetle prawa jest motorowerem dostępnym dla większości pełnoletnich kierowców oraz małoletnich z prawem jazdy kategorii AM.

Skutery Amperi możesz ładować bezpośrednio z gniazdka 230 V. Nie jest potrzebna specjalna instalacja. Masz do dyspozycji 100 milionów punktów ładowania do wyboru! Baterie D2D można ładować w skuterze lub poza nim.

MotoPark Kraków

Ośrodek doskonalenia jazdy MotoPark używa D2D Donk jako pojazdu serwisowego i zabezpieczenia imprez na torze szkoleniowym.

Rezultatem naszych prac jest skuter do zadań specjalnych z zasięgiem 100+ km, niskim kosztem zasilania, długimi interwałami serwisowymi i wieloma opcjami zabudowy.

Amperi Range jest dostępny w sieci dystrybucyjnej Amperi oraz sklepie internetowym amperi.eu.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *