wyświetlacz na hulajnodze

W ostatnich latach na ulicach polskich miast coraz częściej można zobaczyć hulajnogi elektryczne. Ich atutem jest możliwość szybkiego i sprawnego poruszania się w przestrzeni miejskiej. Pomagają dotrzeć do pracy czy szkoły, a także wybrać się na spokojną wycieczkę po parkowych alejkach. Nie oznacza to jednak, że są nieodstępne dla miłośników mocnych wrażeń. Te w wariancie off-roadowym pozwolą również przemierzać bardziej wymagający teren, a także doskonalić triki w skateparku. Z naszego wpisu dowiesz się, czy się różni hulajnoga elektryczna od wyczynowej.

Hulajnoga elektryczna to ekologiczny pojazd, który czerpie energię ze specjalnych baterii litowo-jonowych. Lekka i stabilna konstrukcja przekłada się na komfortowe prowadzenie oraz manewrowanie, dzięki czemu jazda jest niezwykle przyjemna. Hulajnogi występują najczęściej w wersji rekreacyjnej, choć są również i takie, które umożliwiają jazdę wyczynową. Zasada działania obu z nich wygląda bardzo podobnie. Są to jednoślady, który posiadają podstawę na nogi oraz pozwalającą na sterowanie nim kierownicę. Różnice dotyczą jedynie zastosowanych materiałów, a przede wszystkim konstrukcji.

Hulajnogi wyczynowe umożliwiają przemierzanie wymagającego terenu, a także są gratką dla miłośników wykonywania trików w skateparkach. W związku z tym ich konstrukcja jest najczęściej mocniejsza niż w przypadku pojazdów przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej. Dość często w ich przypadku nie ma również możliwości regulacji wysokości kierownicy ani składania, dzięki czemu pojazd jest bardziej stabilny. Jeśli chodzi o sam podest może być on dłuższy lub krótszy w zależności od przeznaczenia. Hulajnogi wyczynowe mają również najczęściej mniejsze kółka z aluminiowym rdzeniem, co wpływa na ich większą wytrzymałość.

Decydując się na zakup hulajnogi warto przede wszystkim zastanowić się, do jakiej jazdy będzie służyła. Jeśli ma być środkiem lokomocji pozwalającym sprawnie przemierzać miejskie ulice, w zupełności wystarczy wersja rekreacyjna. Jeśli zaś jej właścicielem ma być miłośnik jazdy wyczynowej, z pewnością warto wybrać pojazd off-roadowy.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *