Zespół electro.technology niedawno zajął się skuterem Pulse 4 żeby spełnić życzenia i sugestie firmy prowadzącej dostawy pizzy do ich klientów.

Zgłoszony kłopot dotyczył ochlapywania pleców i toreb dostawców jeżdżących w trudnych warunkach pogodowych. 

Testy przeprowadzone ze skuterem Range nie potwierdziły problemu – jego prędkość maksymalna nie była wystarczająca do zaistnienia problemu w widoczny sposób.

Dopiero testy przeprowadzone z Pulse 4 i 5.5 gdzie prędkość maksymalna wynosi do 100 km/h wyraźnie potwierdziły istnienie problemu.

Potrzebna była modyfikacja, która nie zakłócając prawidłowej pracy zawieszenia i nie wpływając na estetykę pojazdu znacznie ograniczy lub zlikwiduje rozpryski.  

 

Dążyliśmy do wypracowania rozwiązania jak najmniej ingerujące w konstrukcję skutera a jednocześnie rozwiązujące problem. 

Wynikiem naszych testów było zastosowanie przedłużenia błotnika stosowanego w motocyklach Kawasaki Z1000, Z750 i ZX6R o numerze katalogowym 350190006.

0
wypróbowanych wariantów

Był to najmniejszy element likwidujący zgłoszony problem. Jego wzmocnienia dodające mu sztywności wzdłużnej znakomicie zlikwidowały występujące w innych produktach wibracje.

Sposób mocowania i idealne zgranie z linią tylnego błotnika w skuterach Amperi Pulse zyskały nasze duże OK!

Teraz wasi dostawcy pizzy będą dojeżdzać z czystymi torbami a oświetlenie tablicy rejestracyjnej i sama tablica będą czystsze. 

Przez drobiazgi do doskonałości.

Wspólną cechą skuterów Amperi są długie interwały serwisowe dzięki prostej konstrukcji z bezpośrednim napędem. Elektryczny silnik bezszczotkowy jest częścią tylnego koła (lub kół – w przypadku D2D Donk) co pozwala na przeniesienie napędu bez pasa napędowego, łańcucha, wariatora i innych mechanizmów skrzyni biegów. 

Dla użytkownika oznacza to znakomitą niezawodność – po prostu nie ma elementów, które mogłyby się uszkodzić

Amperi Pulse 4 to szybki skuter miejski – należy do kategorii L3e czyli jest dostępny dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B (minimalny staż 3 lata).

Skutery Amperi możesz ładować bezpośrednio z gniazdka 230 V. Nie jest potrzebna specjalna instalacja. Masz do dyspozycji 100 milionów punktów ładowania do wyboru! Baterie Amperi Pulse można ładować w skuterze lub poza nim.

MotoPark Kraków

Ośrodek doskonalenia jazdy MotoPark używa D2D Donk jako pojazdu serwisowego i zabezpieczenia imprez na torze szkoleniowym.

Amperi Pulse jest dostępny w sieci dystrybucyjnej Amperi oraz sklepie internetowym amperi.eu.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *