Zespół electro.technology podjął się zadania przeprojektowania popularnego modelu Pulse AM tak aby spełnić życzenia i sugestie firm dostawczych.

Na powstanie skutera Amperi Range duży wpływ miały zebrane uwagi z pizzerii i firm prowadzących dostawy w mieście, które testowały skutery Amperi Pulse 4, Amperi Pulse AM i Amperi Eagle. 

 

Ważną i unikalną cechą skuterów z serii Range jest ich zasięg na jednym ładowaniu – 125 kmelectro.technology uzyskała dodatkowe 50 km zasięgu dzięki zastosowaniu instalacji 72 V, użyciu największej dostępnej baterii CATL 72/52 Ah i modyfikacjom oprogramowania kontrolera skutera. 

0
kilometrów zasięgu w ruchu miejskim

electro.technology już drugi rok stosuje w swoich skuterach baterie CATL, które dzięki swoim unikalnym możliwościom dają 200% trwałości w porównaniu z dostępnymi na rynku Li-Ion LG/Samsung/Sanyo – gwarantowane 1200 cykli ładowania. Dodatkowym argumentem jest użycie w nich 50% mniejszej ilości kobaltu w porównaniu z dostępnymi na rynku Li-Ion LG/Samsung. Baterie CATL zostały docenione przez gigantów rynku motoryzacyjnego: Teslę i Daimlera, którzy będą je stosować w modelach roku 2021. 

 

0
cykli ładowania baterii CATL

Umożliwiliśmy regulację twardości zawieszenia z tyłu co pozwala na dobranie jej pod stałe wyposażenie montowane na skuterze. Zastosowana specjalna płyta montażowa dla kufra która pozwala na łatwy demontaż dodatkowego wyposażenia albo jego odchylenie w celu łatwego dostępu do baterii pod siedzeniem.

Zmodyfikowaliśmy skok zawieszenia przedniego – nadmierna sztywność zawieszenia zgłaszana przez dostawców operujących w zabytkowej części miasta gdzie jazda po bruku była mało komfortowa. 

Dzięki przemyślnemu umieszczeniu płyty montażowej poprawiliśmy stabilność skutera w zakrętach i podczas trudnych warunków pogodowych

Zgłaszana nadmierna dynamika przy przyspieszaniu została zmieniona a zoptymalizowane funkcje odzyskiwania energii zdecydowanie pomogło na jeszcze optymalniejsze użytkowanie skutera w ruchu miejskim. 

Zbliżając się do optymalnego wykorzystania dostępnej energii nie zapomnieliśmy o minimalnych kosztach użytkowania. W zależności od taryfy dostawcy energii elektrycznej Amperi Range przejeżdża 100 km za cenę poniżej dwóch złotych. Porównywalny parametrami skuter napędzany silnikiem benzynowym potrzebuje ponad trzech litrów benzyny – koszt 12+ zł (w momencie przygotowywania tego materiału). 

0
kilometrów za 2 zł

Inna cecha skutera Amperi Range to długie interwały serwisowe dzięki prostej konstrukcji z bezpośrednim napędem. Elektryczny silnik bezszczotkowy jest częścią tylnego koła co pozwala na przeniesienie napędu bez pasa napędowego, łańcucha, wariatora i ogólnie skrzyni biegów. 

Dla użytkownika oznacza to znakomitą niezawodność – po prostu nie ma wielu elementów, które mogłyby się uszkodzić

Skuter należy do kategorii L1e czyli w świetle prawa jest motorowerem dostępnym dla większości pełnoletnich kierowców oraz małoletnich z prawem jazdy kategorii AM.

Skutery Amperi możesz ładować bezpośrednio z gniazdka 230 V. Nie jest potrzebna specjalna instalacja. Masz do dyspozycji 100 milionów punktów ładowania do wyboru! Bateria może być ładowana w skuterze lub poza nim.

Rezultat to skuter z zasięgiem 125 km, niskim kosztem zasilania, długimi interwałami serwisowymi i wysoką niezawodnością.

Amperi Range jest dostępny w sieci dystrybucyjnej Amperi oraz sklepie internetowym amperi.eu.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *