Skip to content

Baza wiedzy

Baterie najlepiej pracują pomiędzy 20% a 80% naładowania.

Wszystkie ładowarki dostarczane ze skuterami Amperi bezpiecznie ładują twoją baterię i dobierają tempo ładowania do jej stanu.

Pamiętaj o zasadzie, że baterie Li-Ion (w tym CATL) mogą być używane w temperaturach ujemnych ale nie można ich ładować w temperaturze poniżej 0.

Zalecamy nie dopuszczać do całkowitego rozładowania, ale też unikać zbyt długiego przebywania w stanie pełnego naładowania.

Częściowe doładowywanie (nie do 100%) jest lepsze niż ładowanie do oporu. Najlepiej utrzymywać stan pomiędzy 20 a 80%.

Jeśli to możliwe unikaj wystawiania baterii skutera na zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Zwłaszcza pozostawianie baterii na długie okresy czasu w mroźnym garażu może jej zaszkodzić

Nie pozostawiaj baterii nienaładowanej na zimę. Warto sprawdzić co 2-3 miesiące jej stan i doładować do ok. 80% pojemności

Niekorzystne jest też pozostawienie w pełni naładowanej baterii przez dłuższy czas 

Jak dbać o baterie skuterów elektrycznych?

Zasięg podawany przez Amperi to rzeczywisty zasięg zmierzony w rzeczywistym ruchu miejskim z wykorzystaniem wbudowanego w skuter mechanizmu rekuperacji. Typowo nasi testerzy przejeżdzają 10 pełnych cykli żeby wyciągnąć średnią podawaną na stronie sklepu.

Jak jest obliczany podawany zasięg skutera na jednej baterii?

Najpierw podłączamy ładowarkę do baterii a potem do zasilania. Taka sama zasada obowiązuje w skuterach wyposażonych w zewnętrzne gniazdo ładowania – najpierw podłączamy ładowarkę do pojazdu a potem do zasilania.

W jakiej kolejności podłączamy baterię i ładowarkę?

Jest to informacja przez ile cykli ładowania bateria zachowa swoją pojemność. Typowe baterie Li-Ion wytrzymują 500-600 cykli, bardzo dobre 800 a baterie w technologii CATL ponad 1000. 

Na tą wytrzymałość trzeba spojrzeć w ten sposób, że nawet gdybyś użytkował swój pojazd codziennie przez 6 miesięcy i codziennie go ładował to nawet popularna, tania bateria wystarczy na ponad trzy lata.

Co to jest cykl ładowania podawany jako parametr trwałości baterii?

Jeśli 19 stycznia 2013 (lub wcześniej) skończyłeś lub skończyłaś 18 lat możesz poruszać się po drogach publicznych każdym z naszych pojazdów który wymaga kategorii AM.

Chcący poruszać się skuterami, oznaczonymi jako AM, a urodzone po 19 stycznia 1995 r. muszą obowiązkowo posiadać kategorię prawa jazdy AM.

Czy mogę jeździć skuterem na dowód osobisty

Kierowca, który posiada kategorię B od co najmniej trzech lat może jeździć motocyklem z silnikiem o pojemności 125 cm3, którego moc nie przekracza 11 kW (15 KM), a stosunek mocy do masy własnej jest mniejszy niż 0,1 kW/kg. W tej kategorii mieszczą się wszystkie oferowane przez nasz pojazdy.

Według przepisów kierowcy z prawem jazdy B mogą legalnie jeździć motorowerami i skuterami, które wyróżniliśmy oznaczeniem AM.

Jakimi pojazdami z waszej oferty mogę jeździć na prawie jazdy kategorii B

Mimo, że technicznie może to być możliwe to poruszanie się nim po drogach publicznych byłoby nielegalne a taki pojazd nie spełniałby warunków dopuszczenia do ruchu określonych w jego świadectwie homologacyjnym.

Czy mój skuter zajestrowany jako motorower może mieć zdjęty limit prędkości.

Ładowarki i baterie skuterów Amore i Pulse w wersjach 4 i 5 KW mogą być używane zamiennie. Zarówno ich baterie, napięcia instalacji oraz system złącz są ze sobą zgodne. Nie dotyczy to stosowania baterii i ładowarek skuterów wersji AM – używają one instalacji 48 V. 

Czy ładowarki skuterów Amore i Pulse można stosować wymiennie?
umów się na jazdę próbną